Haber

İSTANBUL-MÜJDAT GEZEN’İN 70. SANAT YILI KILIÇDAROĞLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE KUTLANDI

SANATÇI Müjdat Gezen’in 70. sanat yılı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile çok sayıda sanatçı ve ünlü ismin katıldığı törenle kutlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sanatın ve sanatçının önem kazandığı her toplum bir anlamda gelişmiş toplumdur” dedi.

Müjdat Gezen’in 70. Sanat Yılı töreni Harbiye’deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi. Gezen’in eski öğrencisi oyuncu İlker Ayrık’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski Meclis Başkanı Hikmet Çetin, işadamı Rahmi Koç, tarihçi İlber Ortaylı, gazeteci Uğur Dündar, oyuncular katıldı. Haldun Dormen, Demet. Akbağ, Mehmet Alabora, Zihni Göktay, Şevket Çoruh, Nevra Serezli, Ezgi Mola, Birce Akalay, şarkıcı Nilüfer, Fatih Ürek, Yonca Evcimik, Gezen’in kızı Elif Gezen, eşi Leyla Turgut ve daha birçok tanınmış isim, dost ve hayran katıldı. Etkinlik, yönetmenliğini Gökmen Ulu’nun yaptığı, Gezen’in hayatını konu alan belgesel ile başladı. Belgeselde Yeşilçam dönemine ait görüntüler izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Kızı Elif Gezen’in davetlisi olduğu Müjdat Gezen alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Gezen sahnede bir jübile konuşması yaptı.

Müjdat Gezen, “Biliyorsunuz oyun parklarında bir kaydırak var, küçük çocuklar o merdivenlerden dakikalarca çıkıyorlar, sonra o kaydıraktan bir saniyede iniyorlar ve bir saniyede bitiyor. Ben oyunun en başındaki adamım.” şimdi o kaydırak. her türlü hızdan geçiyorsun. yoruldum dinleneyim. öğrencilerimle oyun oynuyorum oynuyorlar. izliyorum yazarım oynuyorlar ama ben yapmıyorum. Canım artık sahneye çıkmak gelmiyor.Bu akşam kızımla oynadığımız son oyun olan baba-kızın bir bölümünü oynuyoruz.O zaman gidelim.Teşekkürler ustalara,bana emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. , bu camiaya.Zor bir meslek bu bir çile.Bizde çektik keyif aldık.Şimdi dinlenme zamanı.Bir gün dizide oynayacağız küçük bir şeyler yapacağız ama ben biraz dinlenmek istiyorum. Bu yorgunlukla” dedi. Gezen de jübilesi olduğunu açıkladı.

Tören öncesi konuşan Kılıçdaroğlu, “Her toplum sanatın ve sanatçının değerini tüm katmanlarıyla bilmeli. Bizi güldüren sanatçı olarak Müjdat Gezen’i tanıttılar ama izlerken duygulandığımız anlar oldu. Bu nedenle, güldürdü, ağlattı, düşündürdü sanatçı. kendisi değerli bir insandır ve bu nedenle sanatın ve sanatçının önem kazandığı her toplum bir anlamda gelişmiş toplumdur. “Müjdat Gezen’in insanlığı, dostluğu, kardeşliği, babalığı vardır. Belgeseli gözlerinde yaşlarla izledik. Bir dönem öğrenci olduğum ve aynı sahneyi paylaştığım için kendimi çok şanslı görüyorum” dedi. İşadamı Rahmi Koç, “Her zaman hayran olduğumuz büyük sanatçının ülkeye ve sahneye çok büyük faydaları oldu. 70 yılını söylemek kolay, kendisini huzurunuzda kutluyorum.” Bir-iki filmini ben yönettim. Sevdiğim ve saygı duyduğum bir insanın 70. yılını kutlamak benim için büyük bir zevkti.” En unutulmaz anlarından biri, medya hikayelerinden biri merhum Çetin Altan taklididir. Ayrıca klasik ve geleneksel tiyatro yaptı, ikisini birleştirdi ve önemli karakterler bıraktı. Onun dışında iyi bir eğitimci, bizim branşlarımızda, sanatta, bilimde insan yetiştirmek çok önemli.” Tören, Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencilerinin performansıyla sona erdi.

Görüntü dökümü————————Törenden görüntüler -Katılımcıların fotoğrafları Müjdat Gezen Röportaj Demet Akbağ Röportaj İlber OrtaylıRöportaj Rahmi KoçRöportaj Haldun DormenKılıçdaroğlu konuşması

– İstanbulosmancik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu