Haber

Malatya’da meydana gelen depremde hasar gören binanın çatısında yangın çıktı.

MalatyaDepremde hasar gördüğü için tahliye edilen 6 katlı binanın çatısında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Malatya Kahramanmaraş’ın Battalgazi ilçesinde, ‘orta hasarlı’ olduğu bildirilen 6 katlı Şenol Apartmanı’nın çatı katında bugün henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Çatıdan yükselen alevleri gören mahalle sakinleri durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını diğer binalara sıçramadan kontrol altına aldı.

“VATTAŞLARIMIZ ORTA VE AĞIR HASARLI BİNALARA GİREMİYOR”

MalatyaBüyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, vatandaşları hasarlı binalara girmemeleri konusunda uyararak, şunları söyledi:

“Buralarda yanıcı ve çabuk tutuşabilen şeyler serbest olduğu için sigara izmaritinden bile yangın çıkabiliyor. Bu tür yapılarda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Arkadaşlarımız bir saattir müdahale ediyor ve soğutma çalışması yapıyorlar. Biz müdahale ederken , çatıdan ekipman düşmeye devam ediyor. Güvenliğimiz için bu binalara yaklaşmamalıyız. Ağır hasarlı binalara girmek doğru değil. Orta derecede hasarlı binalardan eşyalarını alan vatandaşlarımız, elektrikli aksamlara dikkat etmeli, sigara izmariti atmamalı ve yanıcı, yakıcı herhangi bir madde ile yaklaşmamalıdır.”

“Çadırlarda, konteynerlerde, konutlarda çocuklarımızı yalnız bırakmayalım”

Son günlerde çadır yangınlarının arttığına dikkat çeken Katipoğlu, şunları kaydetti:

“Normal şartlarda çadırlarda elektrik tesisatı olmamalı. Sadece aydınlatma olabilir ama şarjlı cihazlar olmasını tavsiye ederiz. Elektrik sistemini çekmemeliler. Ocağı yakmışlarsa ocaktan çıkmamalılar.” Çadırı boşaltın ve sobanın kapalı olduğundan emin olun. Kalorifer varsa söndüğünden ve düşmediğinden emin olmaları gerekiyor. Küçük çocukları çadırlarda yalnız bırakmayalım. “Bizim 1,5 aylık ve Doğanşehir ilçesi ve Hanımınçiftliği Mahallesi’nde 4 yaşındaki oğlu hayatını kaybetti. Anne babaları uyarmak istiyorum; çocuklarımızı çadırlarda, konteynerlerde, meskenlerde yalnız bırakmayalım.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu