Haber

Ordu, yaklaşık 1,5 ayda kruvaziyer gemileriyle gelen 2 bin turisti ağırladı.

19 Aralık’tan bu yana 3 kruvaziyer ile Ordu’da 2 bine yakın turist ağırlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 3 adet rıhtım ile rıhtım sayısı ve derinliği artırılarak yüksek tonajlı gemilerin girişine uygun hale getirilerek büyütülen Ünye Limanı’na yaklaşık 2 bin turistin yanaştığı belirtildi. 19 Aralık 2022’den beri yolcu gemileri.

Açıklamada, kentin tarihi ve doğal yerlerini ziyaret eden turistlerin Yason Burnu, Hoynat Adası ve Boztepe gibi birçok noktayı görme fırsatı buldukları belirtildi.

Buna göre mevcut 90 metre olan iskele uzunluğu 140 metre artırılarak 230 metreye çıkarılacak. İskelenin en uç noktasında 7,5 metre olan su derinliği de 10 metreye çıkarılacak. gümrük gibi çeşitli birimlerin yer alacağı kruvaziyer gemileri iskeleye uğramadan Altınordu iskelesinden geçmeyecek.” sözleri kullanıldı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Önder Güler, nisan ayında başlayacak yeni seferlerle gelecek turistlerin gece de kentte konaklayacağını belirterek, şunları kaydetti:

“????????? 2 günlük konaklama programları bile var. Böylece sadece günübirlik değil, geceleme yaparak kültürümüzü, turizmimizi ve misafirperverliğimizi görecekler. Dolayısıyla yeni bir sayfa açıyoruz. Güzel bir dönemin başlangıcı olacak.”

habercanakci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu